Islandia – skrócony plan podróży

Wróć do: Islandia

18.05.2018 r. – Wylot liniami WizzAir z Warszawy do Keflaviku na Islandii (lot nr W6 1539 o 21:35). Przylot planowo o 23:50 czasu miejscowego. Wypożyczenie samochodu i dojazd na nocleg w Bank Guesthouse w Keflaviku.

19.05.2018 r. – Dojazd do Geysir i spacer wśród gejzerów, przejazd do wodospadu Gullfoss, a następnie dojazd do krateru Kerið i spacer wokół niego. Kąpiel w kąpielisku termalnym Błękitna Laguna (Bláa Lónið) oraz przejazd trasą widokową z Grindavik do Hafnir. Nocleg ponownie pod Keflavikiem. 

20.05.2018 r. – Dojazd do Seltún i spacer po polu geotermicznym. Przejazd do Seljalandfoss i przejście dookoła wodospadu. Dojazd na nocleg South Iceland Guesthouse w miejscowości Steinar. 

21.05.2018 r. – Przejazd do rezerwatu Dyrhólaey. Spacer po klifach Dyrhólaey. Dojazd do miejscowości Vík í Mýrdal, spacer po czarnej plaży z widokiem na skalne słupy Reynisdrangar. Przejazd do Parku Narodowego Skaftafell. Spacer szlakiem S1 z Centrum Turystycznego do czoła jęzora lodowca Skaftafell. Powrót do Centrum i trekking szlakiem S2 do wodospadu Svartifoss i dalej szlakiem S6 do punktu widokowego Sjórnanipa i powrót szlakiem S5/S6 do Centrum Turystycznego. Postój koło laguny Jökulsárlón z widokiem na góry lodowe w lagunie oraz na brzegu morza. Przejazd na nocleg Lilja Guesthouse w Holabrekka.

22.05.2018 r. – Przejazd do Jökulsárlón i rejs amfibią po lodowej lagunie (o 9:10). Przejazd w okolice jeziora Mývatn i nocleg w Guesthouse Storu-Laugar w Laugar.

23.05.2018 r. – Dojazd do wodospadów Dettifoss, Selfoss i Hafragilsfoss oraz spacery do każdego z nich. Przejazd do kaldery wulkanu Krafla i spacer po polu geotermicznym oraz do małego krateru Viti z błękitnym jeziorkiem. Przejazd na pole geotermiczne Hverarönd i spacer między oczkami wodnymi oraz dymiącymi kopczykami. Kąpiel w kąpielisku geotermalnym Jarðböðin. Nocleg ponownie w Laugar.

24.05.2018 r. – Dojazd do miejsca zwanego Grjótagjá ze szczeliną (jaskinią) wypełnioną gorącą wodą. Przejazd pod wulkan Hverfjall i wejście na szczyt. Dojazd do Dimmuborgir i trekking wśród formacji skalnych będących pozostałością zastygłego jeziora lawy. Przejazd na cypel Höfði obfitujący w ptactwo oraz z widokiem na słupy skalne wystające z Jeziora Mývatn. Dojazd do skupiska pseudokraterów Skútustaðagígar i spacer. Na koniec spacer połączony z obserwacją ptaków wzdłuż brzegu jeziora w Fuglasafn Sigurgeirs. Nocleg w Laugar.

25.05.2018 r. – Przejazd do Húsavík i rejs po zatoce Skjálfandi kutrem rybackim na oglądanie wielorybów. Dojazd do Laufás i zwiedzanie skansenu, czyli tradycyjnej islandzkiej farmy z domami pokrytymi darnią. Przejazd do Vestfirðir (Fiordy Zachodnie) i nocleg w Reykhólar Hostel w Reykhólar.

26.05.2018 r. Przejazd do wodospadu Dynjandi/Fjallfoss, a potem dojazd na klify Látrabjarg w celu obserwacji kolonii ptaków, w tym maskonurów. Dojazd na nocleg na farmie Rauðsdalur.

27.05.2018 r. – Przejazd do Doliny Þingvellir. Spacer szczeliną pomiędzy płytami tektonicznymi do dwóch wodospadów: Drekkingarhylur i Öxarárfoss oraz terenem związanym z początkami państwowości Islandii. Dojazd do Reykiaviku na parking przy porcie, przy ulicy Gerisgata. Zwiedzanie stolicy: ulica Adalstræti, plac Austurvöllur z katedrą oraz budynkiem parlamentu, Jeziorko Tjörnin. Zwrot samochodu i wylot z dwugodzinnym opóźnieniem do Warszawy (lot nr W6 1540).

28.05.2018 r. – Przylot do Warszawy około 8:00 rano i powrót do domu.

Wróć do: Islandia