Petersburg i okolice – skrócony plan podróży

Wróć do: Petersburg i okolice

04.05.2012 r. – Wylot z Warszawy liniami lotniczymi LOT (numer lotu LO0683). Przylot na lotnisko Pułkowo w Petersburgu o 14:40 czasu lokalnego. Przejazd marszrutką na Plac Siennaya (Сенная площадь) i zakwaterowanie w Comfitel Demidov Bridge Hotel. Spacer po mieście – okolice Soboru Isaakijewskijego (Исаакиевский собор) i Pałacu Zimowego.

05.05.2012 r. – Zwiedzanie Petersburga: Pałac Zimowy – Ermiataż, budynek Admiralicji, Newski Prospekt (Невский проспект), Sobór Kazański (Казанский собор), Sobór Zbawiciela na Krwi (Храм Спаса на Крови) i Gostinyj Dwor (Гостиный двор).

06.05.2012 r. – Przejazd marszrutką do pałacu Peterhof (Петергоф). Zwiedzanie pałacu i parku z fontannami. Powrót do Petersburga i zwiedzanie Ławry Aleksandra Newskiego (Александро-Невская лавра). Spacer w kierunku budynków admiralicji, nad Newę i do pomnika cara Piotra I, czyli Jeźdźca Miedzianego, przejście obok budynku senatu i synodu oraz dawnej ujeżdżalni, czyli maneżu, aż do Soboru Isaakijewskijego.

07.05.2012 r. – Przejazd autobusem do miejscowości Puszkin. Zwiedzanie pałacu Carskie Sioło (Царское Село) oraz parku i ogrodów. Powrót do Petersburga i zwiedzanie Soboru Smolnego.

08.05.2012 r. – Spacer wzdłuż Kanału Gribojedova w kierunku okrętu Aurora, mijając Most Bankowy, Cerkiew Zbawiciela na Krwi i Pola Marsowe. Dojście Mostem Troickim do Twierdzy Pietropawłowskiej (Петропавловская крепость) i zwiedzanie katedry Piotra i Pawła (Петропавловский собор) oraz kazamatów w Bastionie Trubeckiego. Przejście do krążownika Aurora, a potem wzdłuż kanału oddzielającego Twierdzę Pietropawłowską od miasta, potem ulicami aż do parku przy Muzeum Rosyjskim.

09.05.2012 r. – Spacer wzdłuż Newy, potem wzdłuż kanałów do  Opery Marińskiej (Мариинский театр) i do Soboru Św. Mikołaja (Морской собор Святителя Николая) oraz do kolejnego parku.  Wylot z  Petersburga do Warszawy (numer lotu LO0684) o  15:25  (czasu lokalnego). 

Wróć do: Petersburg i okolice